SOPHIA LAMOŠ

Sophia Lamoš se narodila v Rakousku. Své umělecké vlohy uplatňovala již jako žákyně základní školy. V soutěži německy mluvících zemí, která se konala ve Státní opeře ve Vídni, zvítězila spolu s místním hudebním a dramatickým souborem nad soubory z Berlína a Vídně. Učila se hře na klavír a kytaru, chodila do baletní školy.Vystudovala hudební gymnázium BORG ve WienerNeustadtu.

Po maturitě odešla do Prahy za sestrou Doris a začala studovat zpěv na Mezinárodní hudební konzervatoři. Zúčastnila se dvakrát celoškolních soutěží PopStar, kde jednou vyhrála a jednou skončila jako druhá. Vystupovala dvakrát v Rudolfinu s Pražským filmovým orchestrem. Zpívala rovněž s orchestrem Golden Big Band Prag. Je členkou hudební skupiny Mr. Elastic, působí též ve skupině Voilá.

Její životní inspirací je Ella Fitzgrald, americký jazz 20. a 30. let a swing. Nezříká se však ani jiných hudebních žánrů, spolu se sestrou Doris nazpívaly několik klipů starých lidových písní z rodného Rakouska, kde uplatnily i svoji zálibu v jódlování.

Žije v Praze, vstupuje pravidelně v Redutě a Jazz Docku, hraje též na klavír a vyučuje němčinu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *